0723341791
 

עכשיו בעיסויכאן- הטבות מיוחדות! אל תמתינו. השאירו פרטיכם בטופס , או התקשרו: 0723341791

לקריאת המלצות

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

נורית איינהורן

הקליניקה ממוקמת בצפון הישן בתל אביב - מרים החשמונאית 27 א'
שעות קבלה:
יום ב' 15:00-7:00
יום ה' - 21:00-15:00

שיר"מ - אסף הרופא
שעות קבלה:
יום א' - 20:00-14:00
יום ד' 19:00 - 11:00

יש אפשרות לביקורי בית של דיקור בלבד בימים ג' ו-ו'

התקשרו: 072244242

נורית איינהורן

כאבי גב תחתון
כאבי גב תחתון יכולים לנבוע מגורמים רבים, אותם נהוג לחלק לכאבי גב שמקורם ידוע ולכאבי גב לא ספציפיים. 80% מכאבי גב תחתון (LBP- Low Back Pain) מוגדרים ככאבי גב לא ספציפיים (כלומר שמקורם אינו ידוע). כאבים אלה נגרמים לרוב מעומס על השרירים, תנועות לא נכונות, חולשה של שרירי הבטן ויציבה לא נכונה. הם בעלי פרוגנוזה טובה אם האדם יטפל בגורם לכאב (ישפר יציבה, יחזק שרירים, יקפיד על ארגונומיה נכונה וכו')
שאר הכאבים מוגדרים ככאבי גב ספציפיים ויכול להיות להם סיבות רבות:
• כאבים על רקע ניווני (הסיבה השכיחה ביותר. דוגמאות - פריצת דיסק, היצרות של תעלת השדרה, שחיקה של המפרקים הבין חולייתיים)
• כאבים הנובעים מעיוותים בעמוד השדרה (סקוליוזיס, היפרקיפוזיס, ספונדילוליסטזיס – החלקה של חוליה אחת על גבי אחרת)
• כאבים על רקע דלקתי (כאב רדיקולרי הנובע מדלקת שגורמת לגירוי שורש העצב היוצא מחוט השדרה, דלקת מפרקים שגרונית - ראומטואיד ארתריתיס)
• כאבים על רקע זיהומי (אוסטאומיאליטיס למשל)
• כאבים על רקע שרירי ו/או טראומטי
• כאבים על רקע תהליך תופס מקום (גידולים)
• כאבים על רקע מחלה מטבולית (כמו מחלת פאג'ט, אוסטאופורוזיס)
• כאב מוקרן (מה-SIJ Joint, מאברים פנימיים)
• כאב פסיכוגני
יש מידה של חפיפה בין כאבי גב ספציפיים ללא ספציפיים. הנאמר בסוגריים הם דוגמאות למצבים אלה, כמובן שלכל סיבה יש גורמים נוספים.
טיפול: יש לטפל בהתאם לגורם. אם כאב הגב נמשך מעל מספר ימים כדאי לבדוק את הסיבה. אם, בנוסף על כאב הגב, מתפתח גם חום גבוה המחשיד למצב זיהומי, יש לפנות בהקדם לחדר מיון.
דיקור סיני יכול לעזור מאוד במצבים של כאבי גב על רקע שרירי, על רקע של דלקת (לא זיהומית), כאב המוקרן ממפרק הסאקרו-איליאק (SIJ), כאבים על רקע ניווני וכאב פסיכוגני. הדיקור מצמצם את ממדי הדלקת, מרפה את השרירים באזור ומשחרר אנדורפינים המשככים את הכאב.
דיקור סיני הוא שיטת רפוי מסורתית בת אלפי שנים בה נעשה שימוש מחטים דקיקות (בעובי כחמישית המילימטר). נקודות הדיקור משמשות כשערים דרכם ניתן להשפיע על הגוף ועל איזונו האנרגטי והפיזי.
אמרה סינית ידועה קובעת כי "כאשר אין זרימה חלקה – יש כאב, וכשיש זרימה חלקה – אין כאב". לפי התפיסה של הרפואה הסינית, משמעות הכאב היא חסימה בזרימת האנרגיה. על מנת להפסיק את הכאב, עלינו לשחרר את החסימה.
הרפואה הסינית מאמינה בכוחו של הגוף לרפא את עצמו והדיקור הוא אמצעי לגרות את הגוף לריפוי עצמי. ריפוי עצמי הוא תהליך – דבר שהוא בוודאי נכון לגבי מצבים כרוניים – ועל כן יש לחזור על הגירוי כדי ללמד את הגוף להפנות "תשומת לב" ומשאבים לאותו אזור.
בשיטה שאני עובדת בה, לרוב לא דוקרים את האזור הכואב, מאחר שהכאב כשלעצמו כבר מספק גירוי לגוף שיטפל באותו אזור. הכאב המתמשך מרמז על כך שגירוי מקומי אינו מספיק להביא לידי ריפוי של האזור. על כן, אנו מתרחקים מהאזור הכואב ומדקרים נקודות שיש להן היכולת להשפיע על האזור הפגוע. בדרך כלל, הדיקור מתבצע באזור שבין כף היד למפרק או בין כף הרגל לברך. בהתאם לצורך, ניתן להוסיף נקודות בקרקפת ובאוזן.